Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home Aktualności Realizacja zadania "Program aktywności lokalnej 2010"

Realizacja zadania "Program aktywności lokalnej 2010"

Email Drukuj PDF

W dniach 10-12 września 2010 r. 11 uczestników zadania ?Programu aktywności lokalnej w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu na terenie Miasta Zamość w 2010 r.? wzięło udział

warsztatach integracyjno- edukacyjnych w Gospod. Agroturystycznym Budziarze
Realizatorzy zaplanowali aktywne zajęcia integracyjne, były też edukacyjne (w sobotę). Słoneczne dni i ciepłe wieczory pozwoliły na wykorzystanie różnorodnych form integracyjnego wypoczynku, np. wspólne wyjście do lasu na grzybobranie z utrudnionym powrotem do miejsca zakwaterowania, była dodatkową atrakcją nieco dłuższego pobytu w lesie. Najważniejsze, że kosze były pełne grzybów, wieczorem przy ognisku było o czym dyskutować.

 

Drugi dzień zajęć edukacyjnych odbył się pod hasłem ?Przyjazny urząd pracy?, do którego przekonywała Joanna Pietraś - kierownik ds. ewidencji i szkoleń oraz Aneta Kozieł z PUP Zamość. Wieczorem, wspólne grillowanie uatrakcyjniła p. Małgosia Bakuniak, prowadząc serię konkursów i zabaw, aktywny udział uczestników został nagrodzony.
Trzeciego dnia Aneta Kozieł i Kazimierz Wojtowicz- kluczowi realizatorzy zadania prowadzili konsultacje indywidualne/ grupowe z uczestnikami (do południa), dokonali podsumowania warsztatów. Na koniec pobytu, uczestnicy wyrażali chęć udziału w kolejnych formach integracyjno-edukacyjnych.
Z kolei w dniu 28 września 2010r. SNSwZ wraz MCPR w Zamościu przeprowadzili Spotkanie informacyjno-promocyjnektórego celem było inicjowanie aktywności lokalnej przez partnerskie działania projektowe uczestników PAL?2010 z mieszkańcami Osiedla Promyk, z udziałem przedstawicieli instytucji. W miłej atmosferze i uroczym miejscu, jakim był Zajazd ?Orzeł? w Zamościu, zaproszeni goście wzięli udział w dyskusji, którą prowadził p. Kazimierz Wojtowicz- koordynator zadania Pal?10 wspierany przez p. Małgorzatę Bakuniak. Jedną z kluczowych kwestii było omówienie charakteru działań wspierających inicjatywy lokalne, angażowanie się instytucji i mieszkańców w proces rozwiązywania problemów osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Nowe rozwiązania wspierające i aktywizujące lokalnych grup społecznych można przeprowadzić tylko w partnerskich działaniach. Możliwość spotkania się mieszkańców osiedla oraz uczestników Pal?10 stworzyła przestrzeń bezpośredniego nawiązania kontaktu i wstępnych deklaracji nawiązania współpracy. Podczas dyskusji wyłoniła się chęć pomocy wolontariackiej ze strony 2 mieszkańców w obszarze edukacyjnym.
Ważnym tematem, poruszonym przez Małgorzatę Bakuniak ? koordynatora Pal?2009, były ?dobre praktyki?- przedstawiła obraz i efekty zrealizowanego
w ubiegłym roku podobnego programu.
Z perspektywy czasu coraz wyraźniej potwierdza się prawdziwość słów: ?Chcesz zmienić świat, zacznij od siebie?. Ci, którym zależało na pracy, wykorzystali swoją szansę - dziś są przykładem dla tych, którzy niepewnym krokiem chcą powrócić na rynek pracy.
W trakcie Spotkania uczestnicy zadania Pal?10 mieli okazję do wymiany własnych spostrzeżeń, możliwość dyskusji z pracownikami PUP i MCPR Zamość, na neutralnym gruncie - łatwiej jest wtedy o otwartość i szczerość.
Uczestnicy spotkania i zaproszeni goście zostali poczęstowani wykwintnym obiadem, w ramach promocji otrzymali pamiątkowe kubki.

 

 

 

Planowana działalność SNSwZ oraz Klubu Integracji Społecznej w 2022 r.

W 2022 roku, planowane są nowe i trudne przedsięwzięcia oraz realizacja zadań publicz.: SNSwZ w...

Realizacja zadań statutowych SNSwZ w 2021 r.

Stowarzyszenie prowadziło Klub Integracji Społecznej (KIS), świadczyło usługi reintegracji społeczno...

Funkcjonowanie Stowarzyszenia Nowa Szansa w Zamościu

Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu nr KRS: 0000257139 informuje partnerów, instytucje, osoby zai...

Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa - aktualizacja

Dobiega końca realizacja zadania publicznego "KIS klucz do lepszego życia" - Priorytetu I Usługi r...

Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa

Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu pańs...

 • Planowana działalność SNSwZ oraz Klubu Integracji Społecznej w 2022 r.

  Wtorek, 25. Styczeń 2022 10:13
 • Realizacja zadań statutowych SNSwZ w 2021 r.

  Poniedziałek, 24. Styczeń 2022 13:40
 • Funkcjonowanie Stowarzyszenia Nowa Szansa w Zamościu

  Środa, 19. Maj 2021 21:03
 • Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa - aktualizacja

  Środa, 30. Grudzień 2020 00:00
 • Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa

  Piątek, 02. Październik 2020 00:00