Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home Projekty KLUB INTEGRACJI SPOŁECZNEJ'2010

KLUB INTEGRACJI SPOŁECZNEJ'2010

Email Drukuj PDF
Stowarzyszenie SNSwZ, kolejny rok prowadzi Klub Integracji Społecznej (KIS) przy ul. Św. Piątka 24 w Zamościu i realizuje zadanie

z zakresu pomocy społecznej w ramach przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w Mieście Zamość. Klub jest jednostką wsparcia dla osób doświadczających wykluczenia społecznego.

 

Działania KIS w zakresie reintegracji społecznej przeprowadzamy 
w roku 2010 dla 4 grup liczących 10 ? 15 osób. Uczestnicy mają możliwość odbywania cyklicznych spotkań i zajęć 2 razy w tygodniu. W poniedziałki lub inne dni w zależności od zgłaszanych potrzeb uczestników uruchomiono również punkt doradztwa i informacji.
W zakresie reintegracji zawodowej prowadzimy: roboty publiczne, prace społecznie użyteczne (PSU) dla najbardziej zaangażowanych uczestników. Zastosowanie prac społecznie użytecznych zapewnia osobom bezrobotnym możliwość uzyskania minimalnych środków do życia oraz wsparcie działań społeczności lokalnych bez utraty statutu osoby bezrobotnej. Prace społecznie użyteczne przede wszystkim spełniają rolę pomocową, a także mają zadanie  kształtować aktywne postawy oraz przywracać zdolność pełnienia ról społecznych i zawodowych.


W okresie do 30 marca bieżącego roku zrealizowano podstawowy cykl zajęć dla pierwszej grupy KIS. Grupa liczyła 13 uczestników, skierowanych przez pracowników MCPR w Zamościu. Wzajemne poznanie się i integracja klubowiczów spowodowała nawiązanie bliskich relacji społecznych. Miła atmosfera na zajęciach towarzyszyła wszystkim uczestnikom. Można było zauważyć wrażliwość na potrzeby innych i chęć wzajemnej pomocy ze strony większości uczestników.
Klubowicze mieli możliwość rozwoju poprzez kształtowanie pozytywnego myślenia, uświadamianie poziomu motywacji życiowej, określanie obrazu swojej osoby. Na pewno pomocne będą poznane sposoby komunikacji międzyludzkiej z elementami asertywności. Dzięki pracy naszych trenerów uczestnicy zdobyli wiedzę o planowaniu przyszłości i swojej drogi zawodowej. ?Dla kogo przedsiębiorczość społeczna?? - na to pytanie nasi klubowicze też już znają odpowiedź.


Podsumowaniem cyklu zajęć był wyjazd edukacyjno ? integracyjny do Lublina. Miłym przeżyciem okazał się seans filmowy pt. ?Avatar? w wersji 3D, który swoimi specjalnymi efektami rozbudził w uczestnikach wielkie pokłady emocji. Dzielili się nimi podczas posiłku w ?Galerii smaku?. Podczas wyjazdu była możliwość na poszerzenie swojej wiedzy z historii.  Zwiedzenie częściowo zachowanego terenu byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku sprzyjało refleksjom. Pełni nowych wrażeń uczestnicy KIS zgromadzili się ponownie na spotkaniu wielkanocnym.


Każdemu z uczestników powinniśmy zapewnić kompleksowe wsparcie w dłuższym okresie czasu. Jednakże niewystarczające środki finansowe nie pozwalają na prowadzenie każdego, co najmniej w okresie jaki jest określony dla uczestnika CIS-u (12-18 m-cy).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z działalności KIS-u.

 

 

 

Planowana działalność SNSwZ oraz Klubu Integracji Społecznej w 2022 r.

W 2022 roku, planowane są nowe i trudne przedsięwzięcia oraz realizacja zadań publicz.: SNSwZ w...

Realizacja zadań statutowych SNSwZ w 2021 r.

Stowarzyszenie prowadziło Klub Integracji Społecznej (KIS), świadczyło usługi reintegracji społeczno...

Funkcjonowanie Stowarzyszenia Nowa Szansa w Zamościu

Stowarzyszenie Nowa Szansa w Zamościu nr KRS: 0000257139 informuje partnerów, instytucje, osoby zai...

Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa - aktualizacja

Dobiega końca realizacja zadania publicznego "KIS klucz do lepszego życia" - Priorytetu I Usługi r...

Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa

Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu pańs...

 • Planowana działalność SNSwZ oraz Klubu Integracji Społecznej w 2022 r.

  Wtorek, 25. Styczeń 2022 10:13
 • Realizacja zadań statutowych SNSwZ w 2021 r.

  Poniedziałek, 24. Styczeń 2022 13:40
 • Funkcjonowanie Stowarzyszenia Nowa Szansa w Zamościu

  Środa, 19. Maj 2021 21:03
 • Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa - aktualizacja

  Środa, 30. Grudzień 2020 00:00
 • Projekt partnerski SNSwZ "KIS- klucz do lepszego życia" 2020 dofinansowany ze środków budżetu państwa

  Piątek, 02. Październik 2020 00:00